MANDALA TORUŃ, ul. Warszawska 18/2, 87-100 Toruń, Polska
512-160-945
julianna.kublicka@gmail.com

Hatha joga

Hatha joga w wolnym tłumaczeniu to ujarzmienie zjawisk świadomości. Praktykowanie hatha jogi to ujarzmianie myśli na drodze pozytywnego zestrojenia z samym sobą i światem.

Scenariusz zajęć opiera się na praktyce asan (ćwiczeń fizycznych) oraz pranajamach (praktykach oddechowych, które służą kontroli nad energią mechaniczną i psychiczną).

Każda praktykę wieńczy relaksacja w formie treningu autogennego lub joga nidra przy dźwiękach muzyki, która pomoże przez praktykę innych dróg jogi zdystansować się i odlepić od wiru myśli. W stan relaksu wprawia Cię dźwięków Koshi, bębny i misy oraz kalimby.

Praktyka jogi jest potężnym narzędziem rozwoju .Pozwala wydobywać z siebie moc i wybudzać potencjał na drodze realizacji wolności. Joga jest praktycznie dla wszystkich, tylko niektóre schorzenia są przeciwwskazaniami do wykonywania niektórych asan. Praktykowana mądrze i z uważnością korzystnie działa na wszystkie układy w ciele. Ćwiczenia fizyczne jogi łączą w sobie izometryczne napięcie mięśni z ich rozciąganiem, wydłużają kręgosłup przez czynną pracę mięśni, zwiększają ruchomość w stawach i likwidują przykurcze mięśniowe.